Kursy czterotygodniowe obejmują cztery spotkania (każde trwa ok. 2 godz.).

Ważna informacja
  • Jeszcze tylko w miesiącu kwietniu 2017 r. kurs dla narzeczonych będzie się odbywał w dwóch równoległych terminach: w poniedziałki o 19:00 i w środy o 18:30. Kurs można rozpocząć od dowolnego spotkania i w dowolnym dniu (poniedziałek lub środa), jednakże aby ukończyć kurs należy być obecnym na wszystkich 4 tematach. Szczegółowa rozpiska poszczególnych tematów i dat znajduje się poniżej.
  • Informujemy również, że z powodu zbliżających się Świąt Wielkanocnych kurs kwietniowy, rozpocznie się jeszcze w marcu 2017 r. i zakończy się tydzień po Wielkanocy. Wszystkie daty kolejnych spotkań wypisane są poniżej (Zob. Terminy kursów). Osób spóźnionych nie zapisujemy.
Struktura kursu

W Klasztorze Dominikanów w Krakowie, czterotygodniowe kursy dla narzeczonych odbywają przez cały rok, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych: lipca i sierpnia, w środy, o godz. 18.30 (a od października do kwietnia, także w poniedziałki, o godz. 19:00). Miejscem wykładów jest Kapitularz Klasztoru, który znajduje się na krużgankach (wejście przez furtę, przy ul. Stolarskiej 12). Kurs czterotygodniowy obejmuje 4 spotkania, z których każde trwa ok. 2 godzin i porusza dwa różne tematy wyznaczone przez Wydział Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Obecność na każdym spotkaniu zostaje potwierdzona pieczątką na świadectwie, które staje się własnością każdego uczestnika kursu w momencie zapisu. Nieobecność na jakimkolwiek ze spotkań można uzupełnić w kolejnym miesiącu.

Początek każdego nowego cyklu spotkań to pierwszy poniedziałek i pierwsza środa miesiąca. Można zacząć kurs od dowolnego tematu, ale trzeba uczestniczyć we wszystkich 4 spotkaniach obejmujących całość kursu. Zachęcamy jednak do uczestnictwa w spotkaniach począwszy od pierwszego tematu. W piątą środę miesiąca, jeśli taka wypada, kurs nie odbywa się, chyba że z powodu świąt daty kursów zostaną przesunięte (Zob. niżej: Terminy kursów).

Oprócz wykładów narzeczeni biorą udział w trzech rozmowach w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego, która działa także przy naszym klasztorze (obok furty, czynna w piątki w godz. 16.00 – 20.00, trzeba się wcześniej umówić na rozmowę).

Po zakończeniu kursu, można się jednak udać do jakiejkolwiek innej poradni działającej na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Informacje o dyżurach Poradni Życia Rodzinnego w Krakowie: Kliknij Tutaj.

Zapisy

Zapisu na kurs czterotygodniowy należy dokonać osobiście, bezpośrednio przed kursem, przy wejściu do kapitularza. Zapisy rozpoczynamy pół godziny przed rozpoczęciem kursu i kończymy punktualnie w momencie rozpoczęcia wykładu. Podczas zapisu wystawiane jest imienne świadectwo, na którym każdego tygodnia jest potwierdzana obecność każdego uczestnika kursu. Świadectwa rozdawane są pod koniec każdego spotkania i stanowią własność uczestnika kursu. W przypadku nieobecności na jednym ze spotkań, można odbyć je w kolejnym miesiącu, lub uzupełnić brakujący temat w jakimkolwiek innym ośrodku prowadzącym kursy czterotygodniowe na terenie całej Archidiecezji Krakowskiej (bez jakichkolwiek dodatkowych opłat – wystarczy posiadać świadectwo wydane podczas zapisu). Kurs można rozpocząć od dowolnego tematu, ważnym jest jednak, żeby uczestniczyć we wszystkich czterech tematach.

Koszt całego kursu wynosi 40 PLN / osobę. W ramach tej kwoty uczestnicy otrzymują świadectwo uczestnictwa w kursie, książeczki dotyczące liturgii sakramentu małżeństwa i przygotowania do sakramentu pokuty oraz książeczki dotyczące metod naturalnego planowania rodziny, które są rozdawane na dwóch pierwszych spotkaniach. Kwota ta obejmuje również 3 wizyty w Katolickiej Poradni Życia Rodzinnego.

Kurs rozpoczyna się: w poniedziałki, o godz. 19:00, a w środy, o godz. 18.30.

Prosimy o punktualność. Osób spóźnionych nie zapisujemy.

Terminy kursów

Daty najbliższych spotkań są następujące:

Uwaga: Ze względu na Święta Wielkiej Nocy, kurs kwietniowy rozpoczyna się jeszcze w marcu 2017 r., zakończy się natomiast tydzień po Świętach:

Kwiecień 2017 roku: poniedziałek, godz. 19:00 oraz środa, godz. 18:30

Temat I:     27 III 2017   oraz   29 III 2017
Temat II:   03 IV 2017   oraz   05 IV 2017
Temat III:  10 IV 2017   oraz   12 IV 2017
Temat IV:  24 IV 2017  oraz   26 IV 2017

Maj 2017 roku: środa, godz. 18:30

Temat I:     10 V 2017
Temat II:    17 V 2017
Temat III:   24 V 2017
Temat IV:   31 V 2017

Czerwiec 2017 roku: środa, godz. 18:30

Temat I:     07 VI 2017
Temat II:    14 VI 2017
Temat III:   21 VI 2017
Temat IV:   28 VI 2017

Lipiec – Sierpień 2017 roku:

Przerwa wakacyjna

Nowy cykl spotkań rozpocznie się we wrześniu 2017 r.

Nowy kurs

Informujemy, że nasi wieloletni prelegenci Marta i Marek Babikowie, wraz z innymi specjalistami, prowadzą nowy Kurs dla narzeczonych we wtorki, o godz. 18:30, na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II, przy ul. Bernardyńskiej 3. Jest to taki sam kurs, jak ten prowadzony w Klasztorze Dominikanów: porusza te same tematy, obejmuje taką samą liczbę godzin. Więcej informacji o kursie, przy ul. Bernardyńskiej 3: Kliknij Tutaj.

Ponadto informujemy, że czterotygodniowe kursy dla narzeczonych prowadzi wiele ośrodków duszpasterskich na terenie całej Archidiecezji Krakowskiej. Lista i adresy takich ośrodków w Krakowie znajduje się tutaj:  Kliknij Tutaj. Lista i adresy takich ośrodków poza Krakowem znajduje się tutaj: Kliknij Tutaj.

FAQ

Ile kosztuje kurs czterotygodniowy?
Odpowiedz: 40 PLN / osobę.

Czy 40 zł / osobę to cena za jedno spotkanie, czy za cały kurs?
Odpowiedz: Jest to cena za cały kurs.

Czy trzeba uczestniczyć w czterech kolejnych spotkaniach?
Odpowiedź: Trzeba uczestniczyć we wszystkich czterech spotkaniach (tematach), ale niekoniecznie w czasie jednego miesiąca.

Czy można przychodzić na kurs samemu?
Odpowiedź: Można, nie trzeba być w parze.

Prowadzący

Kurs czterotygodniowy prowadzi małżeństwo Marta i Marek Babik oraz kapłan o. Damian Mrugalski OP.

Kontakt:

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: kontakt