Zapisy na kurs weekendowy są prowadzone tylko przez formularz zgłoszeniowy, który aktywuje się na naszej stronie w podanym niżej terminie.

Kursy weekendowe odbywają się najczęściej raz w miesiącu w piątek i sobotę. Obejmują one wszystkie tematy wymagane w ramach przygotowania do małżeństwa w Archidiecezji Krakowskiej. Kursy weekendowe są skierowane szczególnie do osób, którym z powodu pracy lub innych obowiązków, trudno jest systematycznie uczęszczać na innego rodzaju kursy.

Zapisy

Na kurs weekendowy można się zapisać tylko przez internet, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który jest aktywowany w momencie rozpoczęcia zapisów. Po wypełnieniu formularza osoba zapisana na kurs otrzymuje informację o wpisaniu na listę uczestników. Brak takiej informacji oznacza, że zgłoszenie nie zostało przyjęte z powodu niepoprawnego wypełnienia formularza lub braku miejsc.

Koszt kursu dwudniowego wynosi 75 PLN od osoby (w czasie trwania kursu). Nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty. Obowiązkowa jest obecność na całym kursie. Nieobecność o ustalonej godzinie oznacza rezygnację z udziału i wykreślenie z listy uczestników. Nie ma zwolnień z części kursu. Nie można się też spóźniać, bo sala wykładowa jest w zamkniętej części klasztoru i nie ma do niej dostępu w trakcie trwania zajęć. W czasie kursu obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu. W sobotę jest przewidziana przerwa obiadowa, ale posiłek trzeba sobie zorganizować we własnym zakresie.

W ramach przygotowania do małżeństwa obowiązkowe są też 3 wizyty w Poradni Życia Rodzinnego. W czasie trwania kursu weekendowego nie ma możliwości zaliczenia wizyt w Poradni. Trzeba tego dopilnować we własnym zakresie. Poradnia, która działa przy klasztorze jest czynna w piątki w godzinach od 16.00 do 20.00, obowiązuje wcześniejsze uzgodnienie terminu przez internet. Osoby, które ukończyły kurs w naszym klasztorze, mogą też pójść do innej Poradni Życia Rodzinnego.

W czasie wakacji nie organizujemy kursów.
Plan kursów (kolejność omawianych tematów może ulegać zmianie)

Piątek (godzina 17.00-21.30)

Kapłan – Wprowadzenie, czyli co my tu robimy?
Małżeństwo – Kocham, to znaczy
Kapłan – Przyjaźń, spotkanie z Bogiem
Kapłan – Dlaczego ślub i czemu w Kościele?

Sobota (godzina 9.00-19.30)

Małżeństwo – Razem, ale dokąd?
Małżeństwo – Seksualność w małżeństwie
Małżeństwo – Miłość i płodność
Msza Święta
Przerwa obiadowa do 15.00
Małżeństwo – Myślę inaczej, chcę czegoś innego…
Małżeństwo – Jesteśmy posłani
Kapłan – O spowiedzi
Kapłan – Eucharystia, liturgia sakramentu małżeństwa

Terminy kursów – zapisy ruszają w podanym terminie za pośrednictwem formularza do którego link będzie udostępniony na tej stronie

ROK 2017

29-30 września (zapisy rozpoczynają się 30 sierpnia o godzinie 22.00)

20-21 października (zapisy rozpoczynają się 20 września o godzinie 22.00)

24-25 listopada (zapisy rozpoczynają się 24 października maja o godzinie 22.00)

08-09 grudnia (zapisy rozpoczynają się 08 listopada o godzinie 22.00)

FORMULARZ ZAPISÓW

Informujemy, że przy dużym zainteresowaniu, zapisy kończą się w ciągu kilkudziesięciu sekund. Link do formularza zapisów aktywuje się na 30 minut przed rozpoczęciem zapisów, przy zapisie wymagane są imiona, nazwiska, telefon kontaktowy i adres mailowy.

Informacje szczegółowe

Ile kosztuje kurs weekendowy?
Odpowiedz: 75 PLN/osoba

Czy 75 zł/osoba to cena za jedno spotkanie, czy za cały kurs?
Odpowiedz: Jest to cena za cały kurs.

Czy trzeba uczestniczyć w całym kursie?
Odpowiedź: Tak, nie ma możliwości spóźniania się i zwolnień.

Czy można przychodzić na kurs samemu?
Odpowiedź: Można, nie trzeba być w parze, ale oboje narzeczeni są zobowiązani do ukończenia kursu przedmałżeńskiego. Zaświadczenia są wydawane na zakończenie kursu, oddzielnie dla każdej osoby.

Prowadzący

Kurs weekendowy najczęściej prowadzi małżeństwo Katarzyna i Kamil Pelczar oraz kapłan o. Karol Karbownik OP.

Kontakt:

Wszelkie pytania proszę kierować na adres: kontakt

Informacje o kursach prowadzonych w innych ośrodkach można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej