• Aktualności
  • Ogłoszenia
Tym razem, pod hasłem „Daj szansę!", zbieramy fundusze na dofinansowanie zakupu 9-cio osobowego busa i zakup samochodu osobowego z możliwością przewozu osoby na wózku dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim.
  •  
  •  
W Wielkim Poście przygotowaliśmy trzy serie rekolekcji, dla młodzieży, akademickie i ostatniej szansy.
  • 1
  •  

1.    Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w dzień powszedni.

2.   Dominikański Ośrodek Liturgiczny i grupa chorałowa Vigilantes zapraszają jutro, w poniedziałek 25.03 o godzinie 20:30, do kościoła św. Idziego przy ul. Grodzkiej (u podnóża Wawelu) na Kompletę dominikańską uroczystości Zwiastowania NMP. Dla uczestników przygotowane będą teksty modlitwy.

3.   Dzisiaj podczas mszy św. o 19.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, które wygłosi o. Mateusz Stachowski OFM Conv. Od poniedziałku do środy zapraszamy na mszę św. o 19.30, po niej – na konferencję.

4.   W przyszłą niedzielę 31.03 na krużgankach klasztoru odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho” – całodziennego kiermaszu książek i ciast, organizowanego przez DA „Beczka”.

W programie „Ciacha” m.in.: warsztaty robienia palm wielkanocnych, spektakl teatralny, licytacja, pokazy chemiczne i fizyczne, panel dyskusyjny na temat wykluczenia społecznego osób z niepełnosprawnościami i chorobami psychicznymi. Przez cały dzień, będzie można się również zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Już dziś można porozmawiać na ten temat z wolontariuszami Fundacji DKMS, którzy czekają przy wyjściu z kościoła.

Zebrane podczas Ciacha środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie busa i zakup samochodu osobowego z możliwością przewozu osoby na wózku inwalidzkim dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim.

Zachęcamy do przynoszenia na furtę klasztorną książek i ciast na rzecz kiermaszu. Książki można przynosić przez cały tydzień, ciasta prosimy przynosić od piątku.

1. „Kobiety w liturgii” – to temat marcowej katechezy z cyklu Liturgiczne espresso organizowanej przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Podejmą go kobiety: s. Susi Ferfoglia i Elżbieta Wiater, a spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Kraków Anna Łoś. Zaprasza jutro, w poniedziałek 18 marca o 19:00 do Auli św. Tomasza z Akwinu.
Także jutro Dominikański Ośrodek Liturgiczny i grupa chorałowa Vigilantes zapraszają do kościoła św. Idziego przy ul. Grodzkiej (u podnóża Wawelu) na Wigilię Uroczystości św. Józefa. Początek liturgii o 20.30.

1.    W okresie wielkiego postu zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa pokutne: Drogę krzyżową w piątki po mszy św. o godz. 17.00 i Misterium Męki Pańskiej, również w piątki, po mszy św. o godzinie 19.30. Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

1.   W okresie wielkiego postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki po mszy św. o godz. 17.00 oraz Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 17.00. Począwszy od II tygodnia Wielkiego Postu, w piątki po mszy św. o 19:30 zapraszamy również do Bazyliki na Misterium Męki Pańskiej.

1. W nadchodzącym tygodniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W Środę Popielcową msze św. w naszej bazylice będą odprawiane o 7.00, 8.00, 9.00 i 12.00, a po południu o 13.30, 17.00, 19.00, 20.20 i 21.30.

Dominikanie w Gdańsku, po zamknięciu Bazyliki pw. Świętego Mikołaja, stracili olbrzymią przestrzeń, która służyła do sprawowania liturgii. W czasie ubiegłorocznego Wielkiego Postu wierni mogli cieszyć się odrestaurowanymi XIX-wiecznymi stacjami Drogi Krzyżowej. Po zamknięciu kościoła i przenosinach do tymczasowej kaplicy w niewielkim pomieszczeniu, właśnie tam odbywają się wszystkie msze święte i nabożeństwa w dni powszednie.
W połowie marca w Krakowie Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje dwie sesje warsztatowe ze słynnymi francuskimi muzykami: weekendową z Marcelem Peresem, poświęconą polifonii franko-flamandzkiej ze słynnego Kodeksu Occo oraz sobotnią z Jean-Étienne'em Langiannim, poświęconą polifonii korsykańskiej.
Zapraszamy Wielkopostne ćwiczenia z Langustą na Palmie. 40 okruchów czyli 40 pomysłów pomysłów i sposobów na nawrócenie naszego serca nie tylko w Wielkim Poście.
„Co to jest „droga do zbawienia”? To historia Bożych interwencji, wszystkich jego działań, wszystkich sposobów, aby człowieka przywrócić do jedności z sobą.” Historie kilku wybranych interwencji – Bożego działania przeciwko złu, cierpieniu,...
Czy ktoś kiedyś widział taką pandę – wesołą i rozgadaną? Przyjechała prosto z Chin i zaprzyjaźniła się z o. Tomkiem Zamorskim OP. Poznajcie Pandziocha i posłuchajcie o czym, przy herbatce, rozmawiali z...

Dominikanie Kraków

Beczka Mamy Duszpasterstwo Akademickie "Beczka"
Święty Jacek Odrowąż Mamy grób Świętego Jacka
Wieczory dla zakochanych Prowadzimy kursy przedmałżeńskie