• Aktualności
  • Ogłoszenia
Rusza cykl otwartych katechez dla każdego o liturgii - w trzecie poniedziałki miesiąca. W najbliższy poniedziałek pierwsze spotkanie.
  •  
  •  
Nagrodę przyznano za "popularyzowanie idei Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II".
  • 19
  •  
Sakrament to najpewniejszy sposób na przyjęcie łaski i działania Boga. Właśnie życia z Bogiem chcemy się uczyć.
  • 20
  •  

1.    Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z krótkim kazaniem braci studentów codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństw różańcowych usłyszymy również śpiewane przez grupę San Clemente XVII-owieczne rozważania tajemnic. Były one wykonywane przez Bractwo Różańcowe działające przy naszym krakowskim klasztorze.

2.    Dziś podczas mszy o 20:20 rozpoczną się akademickie rekolekcje na dobry początek zatytułowane „Ile kosztuje człowiek?”, które poprowadzi Szymon Hołownia. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na mszę św. o 19.30, a po niej – na konferencję.

3.    W najbliższy wtorek rozpoczynamy roczne przygotowanie osób dorosłych do sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii przy naszym Klasztorze. Zapraszamy wszystkich nieochrzczonych, którzy myślą o przyjęciu tego sakramentu oraz ochrzczonych, którzy nie przyjęli bierzmowania lub komunii. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej klasztoru.

4.    Trwa jeszcze dodatkowa rekrutacja do Szkoły Kantorów. Jest to dwuletni kurs wokalno-liturgiczny organizowany przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny dla wszystkich zainteresowanych muzyką kościelną – wykształcenie muzycznie nie jest wymagane. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.szkolakantorow.pl.

1. W przyszłą niedzielę 7 października rozpoczną się akademickie rekolekcje na dobry początek zatytułowane „Ile kosztuje człowiek?”, które poprowadzi Szymon Hołownia. Początek rekolekcji w niedzielę podczas Mszy św. o 20:20; w poniedziałek i wtorek o 19.30 Msza św., a po niej – konferencja.

1.    Jutro, w poniedziałek 24.09, rozpocznie się nowy rok akademicki w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym naszej Prowincji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za braci studentów i wszystkich wykładowców podczas Mszy świętej konwentualnej o godzinie 12.00.

1.    Od jutra do najbliższej soboty w naszym klasztorze odbędą się coroczne rekolekcje, które wygłosi benedyktyn, o. Maksymilian Nawara. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz wszystkich braci z naszej wspólnoty i zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. konwentualnej o godzinie 12.00
Sprawy, które nie są pilne i mogą poczekać, prosimy załatwiać w kolejnym tygodniu.

1.    W październiku rozpocznie się roczne przygotowanie osób dorosłych do sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii św. Zapraszamy wszystkich nieochrzczonych, którzy chcą przyjąć ten sakrament oraz ochrzczonych, którzy nie przyjęli bierzmowania lub komunii. Więcej informacji oraz zapisy znaleźć można na stronie internetowej www.liturgia.dominikanie.pl

1.    Dziś podczas mszy św. o godzinie 19:00 rozpoczynają się rekolekcje na dobry początek, zatytułowane „8 sposobów na szczęście”, które wygłosi duszpasterz Wspólnoty Błogosławieństw o. Jacques Philippe.  Od poniedziałku do środy zapraszamy na mszę św. o godzinie 19.30 oraz konferencję bezpośrednio po mszy.

Nie można przystępować do sakramentu pojednania tylko dlatego, żeby narzeczona czy narzeczony, mąż czy żona nie pytali po mszy, dlaczego nie przystąpiłem do komunii, i prowadzili dochodzenie.
Ojciec prof. Jarosław Kupczak OP został uhonorowany nagrodą „TOTUS TUUS" przyznawaną przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, działającą przy Konferencji Episkopatu Polski.
Potrzeba odczuwania wszystkiego za pomocą zmysłów, nieprzytomne poszukiwanie przyjemnych doznań prowadzi do świata złudzeń, ślepego zaułka, egzystencjalnej pustki.

Dominikanie Kraków

Beczka Mamy Duszpasterstwo Akademickie "Beczka"
Święty Jacek Odrowąż Mamy grób Świętego Jacka
Wieczory dla zakochanych Prowadzimy kursy przedmałżeńskie
50.059585
19.939144
Klasztor Ojców Dominikanów w Krakowie
17