Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny przygotowuje wydanie nowej płyty z kolędami po bestsellerze z kolędami w wykonaniu braci dominikanów „Jezu Śliczny Kwiecie” oraz cenionych krążkach „Radość nasza z Mesyjasza” i „Gdy się rodzi Zbawca Świata” Pawła Bębenka. Obecnie trwa zbiórka funduszy. Na nowej płycie znajdą się aranżacje chorzowskich muzyków, Sławka Witkowskiego i Magdaleny Krzywdy.

Kolędy znamy. Rzadziej śpiewamy. Częściej słuchamy, nucąc pod nosem. Niestety, w przestrzeni medialnej, są wypierane przez anglojęzyczne piosenki o śniegu, oddawaniu serca czy dzwonkach sań. Nie godzimy się na to, dlatego nagraliśmy płytę z kolędami wiele lat temu zapisanymi przez naszych przodków. Przywracamy pamięć i tradycję.

Kochamy muzykę, mieszanie brzmień – muzyki dawnej, ludowej z jazzem i bluesem. Ta wielonurtowa kompozycja pozwala współczesnemu odbiorcy odnaleźć się wśród niecodziennych słów dawno zapomnianych kolęd. Powoduje, że nie są obce, a wręcz poruszają serca znajomym, wielowiekowym rytmem. W nagraniu wykorzystaliśmy zabytkową gitarę klasyczną i harfę romańską.

Materiał na płytę jest już nagrany, natomiast za pośrednictwem popularnego serwisu OdpalProjekt.pl trwa natomiast zbiórka funduszy na jej wydanie. Każdy chętny może wesprzeć inicjatywę, a w ramach podziękowania otrzyma wydaną także dzięki niemu płytę oraz – w zależności od podarowanej kwoty – inne nagrody.

Wesprzyj projekt

Jednym pakietem nagród można zapewnić sobie połowę prezentów pod choinkę. A każdy z nich będzie wyjątkowy i naprawdę wartościowy.

Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wejść na stronę projektu, wybrać najlepszy dla siebie pakiet nagród i wpłacić odpowiednią kwotę poprzez bezpieczny e-przelew. Darowizny (bez nagród) można składać też bezpośrednio na konto Fundacji: 47 1140 2004 0000 3802 7522 9738, w tytule podając przeznaczenie „Darowizna na wydanie płyty”.