W niedzielę, 21 stycznia 2017 roku o godzinie 16.00 w bazylice na Lateranie, w katedrze biskupa Rzymu, papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy świętej zamykającej Jubileusz 800-lecia Zakonu Kaznodziejskiego. Rzecz jasna miejsce i czas celebracji nie są przypadkowe: to 800 lat od wydania bulli Honoriusza III Gratiarum omnium largitori, zatwierdzającej i potwierdzającej Zakon Braci Kaznodziejów pod Regułą Świętego Augustyna.

O przygotowanie liturgii, w której weźmie reprezentacja „Rodziny dominikańskiej” – a zatem nie tylko mniszki czy bracia, lecz wszyscy, którym bliski jest chryzmat Kaznodziejów ­– ­został poproszony Dominikański Ośrodek Liturgiczny z Krakowa. Fundacja przygotowuje książeczkę, która rozdawana będzie przed Mszą świętą, a w takcie samej celebracji śpiew pod prowadzić będzie schola, która na tę okazję przyjedzie z Krakowa.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w celebracji zapraszamy do zamawiania bezpłatnych biletów wstępu: https://liturgia.dominikanie.pl/zapisy/jubileusz (7.12.2016-15.01.2017 lub do wyczerpania przewidzianej puli). O możliwości odbioru w Rzymie poinformujemy mailowo na kilka dni przed celebracją.