1.    W najbliższym tygodniu rozpocznie się wizytacja kanoniczna Parafii Mariackiej, do której należy również nasza bazylika. Z tej racji, w piątek 5 maja, mszę św. konwentualną o godzinie 12.00 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej parafii.

2.    We środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w naszej bazylice odprawiać będziemy według porządku niedzielnego.

3.    W maju zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej z krótką homilią braci studentów codziennie po mszy św. o godzinie 17.00.

4.    DA „Beczka” zaprasza na akcję krwiodawstwa pod tytułem Beczka Krwi, w poniedziałek 8 maja od godziny 9:00 do 13:00, w pomieszczeniach duszpasterstwa. Osoby, które chcą wziąć udział w akcji prosimy o zapoznanie się z wymaganiami dla osób oddających krew; można je odnaleźć na stronie internetowej Centrum Krwiodawstwa.

5.    Członków Bractwa Różańcowego i wszystkich, którym bliska jest modlitwa różańcowa zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, po mszy św. o 10.30.

6.    Dziś przed bazyliką Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „KLIKA” prowadzi kiermasz przedmiotów z ceramiki wykonanych przez swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na dofinansowanie ich wyjazdów wakacyjnych.