1.    Od jutra do najbliższej soboty nasz klasztor odprawiał będzie coroczne rekolekcje, które poprowadzi ks. Paweł Adamarek, jezuita. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz wszystkich braci i zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas mszy św. konwentualnych o godzinie 12. Sprawy, które nie są pilne i mogą poczekać, prosimy załatwiać w kolejnym tygodniu.

2.    Do najbliższej soboty 16 września, spowiadać będziemy w godzinach od 12 do 20.

3.    Do 20 września trwają zapisy do działającego przy naszym klasztorze Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii. Jest to szkoła dla wszystkich, którzy chcą poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Spotkania odbywają się w soboty, czternaście razy w ciągu roku akademickiego, a wykładowcami są zarówno duchowni, jak i osoby świeckie. Na zajęcia zapraszamy osoby w każdym wieku. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.dsft.dominikanie.pl.

4.    Wspólnota Uwielbienia i Ewangelizacji Janki zaprasza za tydzień, w niedzielę 17 wrzesnia o 11.30 do kapitularza klasztoru na spotkanie z pracująca w Azji świecką misjonarką  Tricią Bolle pt. „Z Chrystusem w Azji. Opowieść o ewangelizacji w miejscach, gdzie Kościół jest prześladowany”.

5.    Dziś przed bazyliką młodzież z duszpasterstwa Przystań sprzedaje najnowszy, wrześniowy numer miesięcznika „W drodze”.