1.    Papież Franciszek kończąc Jubileusz Miłosierdzia ogłosił przedostatnią niedzielę roku liturgicznego Świętem Ubogich. Odpowiadając na to wezwanie DA Beczka organizuje zbiórkę rzeczy potrzebnych ubogim na przeżycie zimy. Zbieramy: plecaki, śpiwory, karimaty, koce, termosy, bieliznę, kurtki (ciepłe i męskie), buty zimowe (najlepiej męskie). Rzeczy można przynosić do Beczki przez cały tydzień po mszy o 7 i na spotkania grup po 19.15 oraz w przyszłą niedzielę 26.11 po mszy św. o 20:20 do koszów ustawionych na krużgankach.

2.    Ruch Spotkań Małżeńskich zaprasza na rekolekcje dla małżeństw, w czasie których można pogłębić, odnowić albo nawet odbudować więź małżeńską. Spotkania te mają charakter rekolekcji zamkniętych i są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Termin najbliższych rekolekcji to 1-3 grudnia 2017. Szczegóły dotyczące zarówno rekolekcji, jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej: krakow.spotkaniamalzenskie.pl.

3.    Istniejąca przy naszym klasztorze Fraternia świeckich pw. św. Alberta Wielkiego zaprasza na Mszę św., w trakcie której członkowie fraterni złożą przyrzeczenia czasowe oraz wieczyste, w najbliższą sobotę 25 listopada o godz. 17:00 w kościele mniszek dominikańskich na Gródku, przy ul. Mikołajskiej 21.

4.    W minioną niedzielę,  z racji 1. Światowego Dnia Ubogich, do puszek w bazylice zebraliśmy 10 150 zł.