1.    Bardzo prosimy o kontakt z zakrystią tych z Państwa, którzy poprosili o odprawienie mszy świętych w wigilię 24 grudnia, która w tym roku przypada w niedzielę. Tego dnia msze św. w naszej bazylice będą odprawiane do godziny 12.00.

2.    Rozpoczynamy przygotowania śpiewu przed tegoroczną Pasterką. Zapisy oraz pierwsza próba dla osób dobrze śpiewających, chętnych do współtworzenia scholi odbędą się w najbliższą sobotę 2 grudnia, o godz. 14.15 w kapitularza klasztoru.

3.    W minioną niedzielę, podczas kwesty na rzecz kuchni dla ubogich prowadzonej przez panią Sawicką bracia zebrali 33 135 zł, 86 euro i 4 korony czeskie. Bóg zapłać za okazaną pomoc.

4.    Dziś przed bazyliką Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „KLIKA” prowadzi kiermasz przedmiotów z ceramiki wykonanych przez swoich niepełnosprawnych podopiecznych oraz kwestuje na rzecz Stowarzyszenia.

5.    „Alfabet” – to tytuł najnowszej książki-rozmowy z mieszkańcem naszego klasztoru, o. Józefem Puciłowskim OP, który stara się znaleźć odpowiedź na niełatwe pytania: Dlaczego cierpimy? Czym jest przeznaczenie? Po co celibat? Rozmowa dotyczy także spraw kontrowersyjnych: pedofilii, inkwizycji, rozwodów, czy kary śmierci. Zachęcamy do lektury. Po mszy św., o. Józef Puciłowski OP będzie podpisywał swoją książkę na krużgankach klasztoru.