1.    Zapraszamy na rekolekcje adwentowe pt. Drogi zapomniane, które wygłosi o. Szymon Popławski OP. Rekolekcje głoszone będą od jutra, od poniedziałku 11 grudnia, do najbliższej środy, podczas mszy św. o godzinie 19.30. Po mszy św. zapraszamy na konferencję.

2.    W dniu jutrzejszym nie będziemy spowiadali od godziny 14.00 do 16.00.

3.    Prosimy o kontakt z zakrystią tych z Państwa, którzy poprosili o odprawienie mszy świętych w wigilię 24 grudnia o godzinie 13.30 i 15.30.
W tym roku wigilia przypada w niedzielę; msze św. w naszej bazylice będą odprawiane do godziny 12.00.

4.    W zakrystii można już zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5.    W przyszłą niedzielę 17 grudnia DA „Beczka” zaprasza na kolejną edycję kiermaszu dobroczynnego „Ciacho za ciacho”, z którego dochód zostanie przekazany – za pośrednictwem Wspólnoty „Chleb Życia” – na remont domu na krakowskich Bronowicach, przeznaczonego dla ubogich, chorych i niepełnosprawnych. Prócz kiermaszu ciast i książek wydarzeniu będą towarzyszyć spektakl teatralny, panel dyskusyjny o pomaganiu z Piotrem Żyłką i Błażejem Strzelczykiem oraz licytacja.
Zachęcamy do wsparcia akcji. Przez cały tydzień prosimy o przynoszenie na furtę klasztoru lub do Beczki używanych książek, a w sobotę 16 grudnia również upieczonych przez siebie ciast, które zasilą kawiarenkę. Wszystko zostanie wystawione w niedzielę, podczas kiermaszu na krużgankach klasztoru.