1.    W nadchodzącym tygodniu we wnętrzu naszej bazyliki rozpocznie się remont konserwatorski. Wszystkie msze święte i nabożeństwa, a także sakrament spowiedzi sprawować będziemy jak dotychczas, o tych samych porach. Z powodu remontu znaczącym zmianom ulegnie organizacja przestrzeni w kościele, jednak z najbardziej uciążliwymi pracami zamierzamy uporać się do świąt wielkanocnych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i liczymy na wyrozumiałość.

2.    W czwartek 11 czerwca o godzinie 18.30 zapraszamy do krypty klasztoru na dyskusję pt. „Lustracja w Kościele. Sprawa (nie)dokończona” wokół książki o. Józefa Puciłowskiego OP „Portrety imienne i bezimienne. Polscy dominikanie wobec bezpieki 1945-1989”. W spotkaniu wezmą udział: o. Józef Puciłowski, dr Marek Lassota (Muzeum Armii Krajowej) oraz Roman Graczyk (IPN), a poprowadzi je Marcin Makowiecki.

3.    Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza wszystkich Współpracowników, Przyjaciół i Sympatyków na wspólne kolędowanie dziś od 18:00 w Auli klasztoru (wejście przez krużganki).

4.    „Misterium o Bożym Narodzeniu” w wykonaniu scholi męskiej San Clemente i przyjaciół odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 19.30 w kościele sióstr dominikanek „na Gródku”. W czasie misterium będziemy rozważać tajemnicę Wcielenia, słuchając chorału gregoriańskiego, polifonii średniowiecznej i pieśni starowłoskich. Więcej szczegółów na plakatach przy wejściu do kościoła.

5.    W przyszłą niedzielę Wspólnota Uwielbienia i Ewangelizacji „Janki” zaprasza od 16.00 na wspólne kolędowanie do kapitularza klasztoru.