Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji „CIACHO ZA CIACHO” organizowanej przez grupę charytatywną „Szpunt” działającą w Duszpasterstwie Akademickim „Beczka” w Krakowie.

„Ciacho za Ciacho” to całodzienny kiermasz ciast i książek, odbywający się na krużgankach klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskie 12 w Krakowie. Dochód z akcji zostanie w całości przekazany siostrom dominikankom z zakonu pw. św. Katarzyny ze Sieny i będzie wykorzystany na remont szkoły znajdującej się w Iraku w miejscowości Karakosz, zniszczonej podczas działań wojennych.

Podczas akcji „Ciacho za Ciacho” krużganki dominikańskie tradycyjnie będą witać gości zapachem ciast. Oprócz domowych wypieków będzie można również spróbować tych od krakowskich cukierników i blogerów kulinarnych. Na kiermaszu nie zabraknie stosów przeróżnych książek, ręcznie wykonanych ozdób, a także kawiarenki serwującej m.in.: ciepłe napoje, gofry czy tosty.

Akcji będą towarzyszyć również takie wydarzenia jak:

  • prezentacja braci dominikanów o misji w Iraku
  • pokazy chemiczne dla dzieci 
  • licytacja.


Jak można nas wesprzeć? Przede wszystkim pojawiając się na „Ciachu” i zapraszając swoich znajomych!
Co więcej, już teraz można przynosić książki i zostawiać je w „Beczce” lub na furcie klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej 12.
W sobotę 17 marca i w sam dzień akcji będzie można przynieść ciasto lub inne wypieki, które będziemy sprzedawać podczas kiermaszu.

Zapraszamy!


Grupa charytatywna „Szpunt”