1.    Informujemy, że w okresie wakacyjnym oraz podczas corocznych rekolekcji klasztoru, tj. od 1 lipca do 22 września będziemy spowiadali w godzinach od 12.00 do 20.00. Ponadto, w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana msza św. o godzinie 15.30.

2.    Rozpoczęły się zapisy na rok kolejny akademicki do działającego przy naszym klasztorze Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii. Studium proponuje wykłady dla wszystkich, którzy w sposób systematyczny i dogłębny chcą poznawać chrześcijańską filozofię i teologię. Całodzienne zajęcia w Studium odbywają się w soboty, 14 razy w ciągu roku akademickiego, a prowadzą je bracia dominikanie i wykładowcy innych uczelni. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.dsft.dominikanie.pl. Zgłoszenia do studium przyjmowane są drogą mailową, do 20 września, ilość miejsc jest ograniczona.

3.    Wykładowców, Studentów i Sympatyków Kolegium Filozoficzno-Teologicznego naszej Prowincji zapraszamy na mszę świętą kończącą rok akademicki 2017/2018, która zostanie odprawiona w bazylice, w najbliższą sobotę 30.06 o godz. 12.00.

4.    W piątek 29 czerwca o godz. 19:30, w bazylice oo. Jezuitów przy ul. Kopernika 26 Chór Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego wraz z solistami i orkiestrą wykona Mszę F-dur W. A. Mozarta podczas mszy w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Części zmienne mszy zaśpiewa bractwo chorałowe San Clemente. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.liturgia.dominikanie.pl

5.    3 sierpnia, pod hasłem „Otrzymaliście Ducha przybrania za synów”, po raz 27. wyruszy z naszego klasztoru  Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 9 lipca, wyłącznie na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl

6.    W minionym tygodniu podczas kwesty na rzecz podopiecznych grupy Łanowa jej wolontariusze zebrali 38 681 zł i 128 EUR. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.    [KWESTA] Dziś przed bazyliką bracia studenci kwestują na potrzeby kuchni dla ubogich prowadzonej przez p. Sawicką. Bardzo prosimy o wsparcie.