1.   Informujemy, że w okresie wakacyjnym oraz podczas corocznych rekolekcji klasztoru, tj. od 1 lipca do 22 września będziemy spowiadali w dni powszednie w godzinach od 12.00 do 20.00, a w niedziele na początku każdej mszy św.
W niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana msza św. o godzinie 15.30.

2.  3 sierpnia, pod hasłem „Otrzymaliście Ducha przybrania za synów”, po raz 27. wyruszy z naszego klasztoru  Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 9 lipca, wyłącznie na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl

3.  W miesiącach wakacyjnych w naszym klasztorze nastąpią zmiany personalne; do innych klasztorów przeprowadzą się bracia: Grzegorz Doniec, Marcin Karwacki i Lucjan Sobkowicz, z kolei w Krakowie zamieszkają bracia: Jan Zając, Karol Wielgosz, Krzysztof Kozioł i Wojciech Sznyk.
Dziękujemy braciom za ich dotychczasową pracę w Krakowie, a jednych jak i drugich polecamy Waszej modlitwie.

4.  Rozpoczęły się zapisy na rok kolejny akademicki do działającego przy naszym klasztorzeDominikańskiego Studium Filozofii i Teologii. Studium proponuje wykłady dla wszystkich, którzy w sposób systematyczny i dogłębny chcą poznawać chrześcijańską filozofię i teologię. Całodzienne zajęcia w Studium odbywają się w soboty, 14 razy w ciągu roku akademickiego, a prowadzą je bracia dominikanie i wykładowcy innych uczelni. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.dsft.dominikanie.pl. Zgłoszenia do studium przyjmowane są drogą mailową, do 20 września, ilość miejsc jest ograniczona.

5.  W minionym tygodniu podczas kwesty na rzecz kuchni dla ubogich prowadzonej przez p. Sawicką bracia zebrali 18 083 zł, 7 euro i drobne kwoty w innych walutach. Bóg zapłać za złożone ofiary.