1.    Od jutra do najbliższej soboty w naszym klasztorze odbędą się coroczne rekolekcje, które wygłosi benedyktyn, o. Maksymilian Nawara. Prosimy o modlitwę w intencji rekolekcjonisty oraz wszystkich braci z naszej wspólnoty i zachęcamy do uczestnictwa w mszy św. konwentualnej o godzinie 12.00

Sprawy, które nie są pilne i mogą poczekać, prosimy załatwiać w kolejnym tygodniu.

2.    Działający przy naszym klasztorze Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 28-30 września wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw w Skomielnej Czarnej, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej i pomoc w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące rekolekcji, jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl Kolejna edycja rekolekcji odbędzie się w grudniu.

3.    W październiku rozpocznie się roczne przygotowanie osób dorosłych do sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii św. Więcej informacji oraz zapisy – na stronie internetowej www.liturgia.dominikanie.pl

4.    Do 20 września trwają zapisy do działającego przy naszym klasztorze Dominikańskiego Studium Filozofii i Teologii. Jest to szkoła dla wszystkich, którzy chcą poznać tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Spotkania odbywają się w soboty, czternaście razy w ciągu roku akademickiego, a wykładowcami są zarówno duchowni, jak i osoby świeckie. Na zajęcia zapraszamy osoby w każdym wieku. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.dsft.dominikanie.pl.

5.    W minioną niedzielę podczas kwesty na rzecz Hospicjum dla Dzieci Alma Spei jego wolontariusze zebrali 34 042 zł, 255 EUR, 128 USD i 30 funtów brytyjskich. Bóg zapłać za złożone ofiary.