1.    Jutro, w poniedziałek 19 listopada, o godz. 19:00, odbędzie się drugie spotkanie z cyklu „Liturgiczne espresso” organizowane przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Tym razem temat „Liturgia a czas” podejmą ojcowie Jan Andrzej Kłoczowski OP i Dominik Jurczak OP. Spotkanie poprowadzi Anna Łoś.

2.    Wraz z wydawnictwem W drodze zapraszamy do wysłuchania rozmowy z ojcem Michałem Zioło, jedynym polskim trapistą, żyjącym na co dzień w opactwie we Francji, według jednej z najbardziej wymagających reguł zakonnych w Kościele katolickim. Spotkanie będzie połączone z promocją wywiadu-rzeki z o. Michałem pt. „Po co światu mnich?”. Zapraszamy we wtorek 20 listopada o godz. 19:00 do auli św. Tomasza z Akwinu na III piętrze budynku Kolegium. Rozmowę poprowadzą redaktorzy miesięcznika W drodze, Katarzyna Kolska oraz o. Roman Bielecki OP.

3.    W sobotę 24 listopada o godz. 19.30, na krużgankach klasztoru odbędzie się wernisaż prac naszego współbrata, Jacka Hajnosa OP, który stworzył grafiki do najnowszej książki o. Adama Szustaka OP pt. „Targ zamknięty”. Będzie to 10 ilustracji ukazujących współczesne oblicze biblijnego Hioba. Wystawa czynna będzie przez tydzień, do niedzieli 2 grudnia.

4.    W minionym tygodniu, podczas kwesty na potrzeby kuchni dla ubogich prowadzonej przez Panią Martę Sawicką bracia zebrali 30 923 zł, 28 euro i 15 funtów brytyjskich. Bóg zapłać za złożone ofiary.