1.    Z żalem zawiadamiamy, że w miniony czwartek 6 grudnia zmarł nasz współbrat o. Cyprian Wichrowicz OP. Miał 86 lat.

Pogrzeb o. Cypriana odbędzie się we wtorek 11 grudnia. Mszy św. pogrzebowej o godzinie 12.00 przewodniczył będzie bp Damian Muskus OFM; pół godziny przed mszą św. odmówimy różaniec w intencji zmarłego. O godzinie 14.00 ciało naszego współbrata odprowadzimy od bramy głównej Cmentarza Rakowickiego do zakonnego grobowca.

2.   W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty, które odprawiamy o godz. 6.30. Przed mszą św., o godzinie 6.00, w kaplicy Matki Bożej modlimy się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Jednocześnie informujemy, że przez cały Adwent nie odprawiamy mszy św. o godz. 7.00.

3.   Dziś podczas mszy św. o godz. 19.00 rozpoczną się adwentowe rekolekcje dla licealistów pt. Żyj! Wziąłem wszystko na siebie, które wygłosi o. Piotr Oleś OP. Od poniedziałku do środy rekolekcje będą kontynuowane w krypcie klasztoru: o 19.00 msza św., a po niej – konferencja.

4.   W przyszłą niedzielę 16 grudnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Ciacho za ciacho”, czyli całodzienny, charytatywny kiermasz książek i ciast organizowany na krużgankach klasztoru przez studentów z DA „Beczka”. W tym roku dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup mleka terapeutycznego w ośrodku dożywiania w Demokratycznej Repulice Konga, prowadzonym przez fundację Dobra Fabryka Szymona Hołowni.

W programie „Ciacha” m.in.: spektakl teatralny, licytacja, pokazy chemiczne i fizyczne oraz koncert muzyki barokowej. O 16.00 odbędzie się debata z udziałem Janiny Ochojskiej, Szymona Hołowni i Katarzyny Cholewy, pt. „Co mogę zrobić w sprawie głodu na świecie?”

Zachęcamy do przynoszenia na furtę klasztorną książek i ciast na rzecz kiermaszu. Książki można przynosić przez cały tydzień, ciasta prosimy przynosić od piątku.

5.   W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.