W najbliższą sobotę niepowtarzalny koncert w wykonaniu braci dominikanów, zatytułowany „Jezu, Śliczny Kwiecie – 15 lat później” połączony ze wspólnym kolędowaniem. Zapraszamy 12 stycznia o 18:00 w kapitularzu.

15 lat temu, świętując Boże Narodzenie, grupa braci dominikanów jak co roku spotkała się w klasztornym refektarzu w Krakowie. Owocem tego spotkania jest płyta Jezu, Śliczny Kwiecie z tradycyjnymi kolędami, jak i mniej znanymi pastorałkami. W tym roku wracamy do atmosfery tamtych lat. Nie zabraknie świątecznych specjałów – oprócz poczęstunku, zachęcamy do podzielenia się domowymi łakociami.

Do udziału w koncercie Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprosił braci, którzy w 2004 roku stworzyli materiał na płytę, śpiewając oraz grając na skrzypcach, gitarze, flecie i akordeonie. Podczas koncertu usłyszymy m.in. ojców Piotra Ciubę, Dawida Kusza, Tomasza Nowaka oraz braci studentów z krakowskiego klasztoru. Dołączmy do grona braci, nie tylko odnajdując echa atmosfery dominikańskiego refektarza, ale też nawzajem dzieląc się radością z Narodzenia Pana.