W sobotę 12 stycznia w naszym kapitularzu odbył się niepowtarzalny koncert w wykonaniu braci dominikanów, zatytułowany „Jezu, Śliczny Kwiecie – 15 lat później”, połączony ze wspólnym kolędowaniem.

Do udziału w sobotnim koncercie Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprosił braci, którzy w 2004 roku stworzyli materiał na płytę, śpiewając oraz grając na skrzypcach, gitarze, flecie i akordeonie. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. ojców Dawida Kusza – cenionego muzykologa i kompozytora muzyki liturgicznej oraz Tomasza Nowaka – znanego rekolekcjonistę i kaznodzieję oraz braci studentów z krakowskiego klasztoru. W nagraniu w 2004 roku brali udział także m.in. obecni ojcowie  Piotr Ciuba, Adam Szustak, Tomasz Grabowski, Mateusz Przanowski, Tomasz Gałuszka i Michał Śliż.

Również w Konwencie św. Trójcy w Krakowie w trakcie wieczerzy wigilijnej śpiewamy i cieszymy się wspólnym świętowaniem. W blasku wigilijnych świec roześmiane twarze braci nie są już obce. Najstarsi ojcowie, bracia kooperatorzy, ojcowie w średnim wieku i młodsi od nich neoprezbiterzy, diakoni, bracia z niższych lat studiów – my wszyscy cieszymy się, ponieważ nawzajem opowiadamy sobie o zbawieniu danym nam przez Jezusa Chrystusa. A opowiadamy o nim, śpiewając. W pogodnej i pełnej radości atmosferze głosimy sobie nawzajem wieść o narodzeniu Pana.

Zdjęcia: Dawid Grześkowiak OP, wideo: Jakub Stoszek dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.