1.    W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa pokutne: Drogę krzyżową – w piątki po mszy św. o godz. 17.00; Misterium Męki Pańskiej, również w piątki, po mszy św. o godzinie 19.30 oraz Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

2.    „Kobiety w liturgii” – to temat marcowej katechezy z cyklu Liturgiczne espresso organizowanej przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny. Podejmą go kobiety: s. Susi Ferfoglia i Elżbieta Wiater, a spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Kraków Anna Łoś. Zaprasza jutro, w poniedziałek 18 marca o 19:00 do Auli św. Tomasza z Akwinu.

3.    Także jutro Dominikański Ośrodek Liturgiczny i grupa chorałowa Vigilantes zapraszają do kościoła św. Idziego przy ul. Grodzkiej (u podnóża Wawelu) na Wigilię Uroczystości św. Józefa. Początek liturgii o 20.30.

4.    Wzorem lat ubiegłych w okresie Wielkiego Postu krakowscy biskupi odprawiają msze w wyznaczonych kościoła Krakowa, tzw. kościołach stacyjnych. We wtorek 19 marca kościołem stacyjnym będzie nasza bazylika – mszę św. o godzinie 19.30 odprawi bp Jan Szkodoń.

5.    W przyszłą niedzielę 24 marca, podczas mszy św. o 19.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, które wygłosi o. Mateusz Stachowski OFM Conv.