1.    Jutro przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, msze św. w naszej bazylice będą odprawiane jak w dzień powszedni.

2.   Dominikański Ośrodek Liturgiczny i grupa chorałowa Vigilantes zapraszają jutro, w poniedziałek 25.03 o godzinie 20:30, do kościoła św. Idziego przy ul. Grodzkiej (u podnóża Wawelu) na Kompletę dominikańską uroczystości Zwiastowania NMP. Dla uczestników przygotowane będą teksty modlitwy.

3.   Dzisiaj podczas mszy św. o 19.00 rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, które wygłosi o. Mateusz Stachowski OFM Conv. Od poniedziałku do środy zapraszamy na mszę św. o 19.30, po niej – na konferencję.

4.   W przyszłą niedzielę 31.03 na krużgankach klasztoru odbędzie się kolejna edycja akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho” – całodziennego kiermaszu książek i ciast, organizowanego przez DA „Beczka”.

W programie „Ciacha” m.in.: warsztaty robienia palm wielkanocnych, spektakl teatralny, licytacja, pokazy chemiczne i fizyczne, panel dyskusyjny na temat wykluczenia społecznego osób z niepełnosprawnościami i chorobami psychicznymi. Przez cały dzień, będzie można się również zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Już dziś można porozmawiać na ten temat z wolontariuszami Fundacji DKMS, którzy czekają przy wyjściu z kościoła.

Zebrane podczas Ciacha środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie busa i zakup samochodu osobowego z możliwością przewozu osoby na wózku inwalidzkim dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Rzepienniku Biskupim.

Zachęcamy do przynoszenia na furtę klasztorną książek i ciast na rzecz kiermaszu. Książki można przynosić przez cały tydzień, ciasta prosimy przynosić od piątku.