Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na nabożne śpiewanie pieśni wielkopostnych w najbliższy czwartek 4 kwietnia o 19:30 w kapitularzu naszego klasztoru. Każdy może dołączyć, będą przygotowane teksty.

Wielki Post to czas przygotowania do najważniejszych chrześcijańskich świąt. Jednym z elementów przygotowania jest rozważanie tego co w życiu Chrystusa Pana poprzedziło dzień Jego zmartwychwstania. To także czas dla nas; czas nawrócenia i pokuty, którą praktykujemy poprzez modlitwę, jałmużnę i post. I własnie do wspólnej modlitwy tradycyjnymi pieśniami nabożnymi Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny wraz ze swoją scholą chorałową Vigilantes zaprasza w najbliższą sobotę.

Sięgniemy do dawnych pieśni, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, które także dziś mogą być świadectwem naszej głębokiej wiary i oraz czci oddawanej Chrystusowi Panu. Zaśpiewamy „Gdy miły Jezus był w Betanii”, „Płaczcie anieli”, „Nieskończona, najśliczniejsza”, „Jezu, miłości”, „Zbliżam się k’Tobie” oraz inne pieśni pokutne i wielkopostne. Całość poprowadzi o. Wojciech Sznyk OP, wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.