Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje warsztaty poświęcone śpiewom gregoriańskim Wielkiego Tygodnia, które poprowadzi Marcel Pérès. Odbędą się one w Wielkim Tygodniu w naszym Klasztorze.

Warsztaty potrwają od Wielkiego Poniedziałku, 15.04.2019 do Wielkiej Środy, 17.04.2019 (3 pełne dni zajęć) i odbędą się w Klasztorze oo. Dominikanów w Krakowie, ul. Stolarska 12. Obowiązują wcześniejsze zapisy przez formularz zgłoszeniowy, koszt uczestnictwa wynosi 330 zł (300 zł przy zgłoszeniu do 7.04.2019 włącznie).

Marcel Pérès jest kompozytorem, śpiewakiem, organistą i historykiem muzyki. W 1982 r. założył zespół Ensemble Organum. Od ponad trzydziestu pięciu lat prowadzi różnorodne badania nad pamięcią muzyczną oraz wprowadzaniem jej w życie. Nagrał około czterdziestu płyt, jest też autorem licznych książek i artykułów. Interesuje się zwłaszcza historią rytów widzianą przez pryzmat śpiewu. Pragnie zrozumieć, dlaczego i jak ludzie tworzą i tworzyli muzykę. Jego pielgrzymowanie po meandrach pamięci muzycznej zaprowadziło go do zgłębiania wszelkich form muzycznych od późnego antyku po początki XXI wieku.

Prowadzący będzie mówił po francusku lub po angielsku, będzie tłumaczony na język polski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, a także uzyskać osobiście u o. Wojciecha Sznyka lub telefonicznie pod numerem 12 430 19 34.