1.    Zapraszamy na wykład o praktyce medytacji chrześcijańskiej, połączony z prezentacją książki „Medytacja. Droga Miłującej Obecności”. Wykład poprowadzą: o. Maksymilian Nawara, benedyktyn i Dariusz Hybel z Ośrodka Medytacji Chrześcijańskiej w Lubiniu. Spotkanie odbędzie się w kapitularzu klasztoru, w czwartek, 6 czerwca, o godz. 18:30.

2.   Wspólnota Uwielbienia i Ewangelizacji „Janki” zaprasza na rekolekcje przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego pt. „Trzy Zesłania”. W najbliższy czwartek i piątek o godzinie 19.30 msza św., a po niej – konferencja; w sobotę o 21:00 – Noc Czuwania. Rekolekcje poprowadzą duszpasterze i członkowie wspólnoty. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej www.janki.krakow.dominikanie.pl.

3.   W sobotę 8 czerwca o godzinie 14:30 bp Janusz Mastalski udzieli bierzmowania piętnastu osobom dorosłym, które przez miniony rok przygotowywały się przy naszym klasztorze do przyjęcia sakramentu. Razem z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym zapraszamy na mszę św. i liturgiczną wigilię Zesłania Ducha Świętego do kościoła ss. Dominikanek na Gródku przy ul. Mikołajskiej.

4.   Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” organizuje w przyszłą niedzielę 9 czerwca, w godzinach 11:00-22:00 2. Integracyjny Piknik Kliki, który odbędzie się pod dawnym Oknem Papieskim, na łące przed bazyliką oo. Franciszkanów. Szczegółowy program wydarzenia – na plakatach.

5.   Podczas ubiegłotygodniowej kwesty na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” jej wolontariusz zebrali 14 549 zł, 28 euro i 10 dolarów. Bóg zapłać za złożone ofiary.