1.    W przyszłą niedzielę 16 czerwca przypada Uroczystość Świętej Trójcy, czyli święto patronalne naszej bazyliki. Z tej okazji uroczystą mszę św. odpustową o godz. 10.30 odprawi i homilię wygłosi opat cystersów z Mogiły o. Piotr Chojnacki OCist. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz udziału w przygotowanych z tej okazji przez DA Beczka wydarzeniach, m. in. wykładzie o tajemnicy Trójcy, warsztacie, koncercie skrzypcowym i odwiedzin w kawiarence.

2.    Również w przyszłą niedzielę, o godz. 17:00 w Auli św. Tomasza z Akwinu nastąpi ogłoszenie wyników Otwartego Konkursu Teologicznego organizowanego przez Fundację „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii” oraz debata nt. „Co to znaczy, że Kościół jest potrzebny do zbawienia?”, w której udział wezmą członkowie konkursowego jury: s. prof. Barbara Chyrowicz SSpS, o.  dr Paweł Klimczak OP, biblista Michał Wilk, ks. dr Grzegorz Strzelczyk i o. dr Maciej Roszkowski OP. Zapraszamy do udziału.

3.    W sobotę 15 czerwca, po mszy św. o 19.30 zapraszamy na gregoriańską wigilię Trójcy Świętej. Tradycyjne Matutinum poprowadzi grupa chorałowa Vigilantes z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, która tego dnia obchodzi jubileusz 10-lecia swojego istnienia.

4.    Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które odbędą się w naszym klasztorze w dniach 22-28 lipca. Będzie to tydzień pełen nauki śpiewu w różnych sekcjach tematycznych i wspólnej modlitwy dla uczestników z całej Polski. Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane na stronie internetowej www.warsztaty.mn