1.    Informujemy, że w okresie wakacyjnym oraz podczas corocznych rekolekcji klasztoru, tj. od jutra do 14 września, w dni powszednie  będziemy spowiadali w godzinach od 12.00 do 20.00. Ponadto, w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana niedzielna msza św. o godzinie 15.30.

2.    W przyszłą niedzielę 30 czerwca, o godz. 18:00, w kościele św. Idziego przy ul. Grodzkiej, odbędzie się modlitwa – msza św. i nabożeństwo – w intencji osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele katolickim. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami inicjatywy „Zranieni w Kościele” (telefonu zaufania i środowiska wsparcia dla osób poszkodowanych) oraz Centrum Ochrony Dziecka (jednostki zajmującej się edukacją i prewencją w tematyce związanej z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich).

3.    Dominikański Ośrodek Liturgiczny po raz 12. organizuje rekolekcje liturgiczne „Mysterium fascinans”, które łączą w sobie wspólne celebrowanie pięknej liturgii i naukową refleksję nad nią. Odbędą się one w weekend 6-8 września br. w Krakowie. Chętni do wzięcia udziału w rekolekcjach mogą zarejestrować się na stronie internetowej: www.mf.org.pl. Szczegóły – na plakacie w gablocie.

4.    W dniach 22-28 lipca w naszym klasztorze odbędą się Warsztaty Muzyki Niezwykłej, tydzień pełen nauki śpiewu w różnych sekcjach tematycznych i wspólnej modlitwy dla uczestników z całej Polski. Zgłoszenia na warsztaty są przyjmowane na stronie internetowej: www.warsztaty.mn