1.       W najbliższych tygodniach w naszym klasztorze nastąpią zmiany personalne, do innych klasztorów przeprowadzą się bracia: Karol Karbownik i Damian Mrugalski (do Warszawy na Freta), Radosław Broniek (do Warszawy na Służew), Jakub Nesterowicz (do Lwowa). Z kolei do Krakowa przeprowadzą się bracia: Mirosław Pilśniak, Dominik Jarczewski, Paweł Pawlikowski, Łukasz Miśko, Janusz Skęczek i Fabian Stanisz. Dziękujemy braciom za ich dotychczasową pracę w Krakowie, a jednych jak i drugich polecamy Waszej modlitwie.

2.      Informujemy, że do 14 września, w dni powszednie  będziemy spowiadali w godzinach od 12.00 do 20.00. Ponadto, w niedziele lipca i sierpnia nie będzie odprawiana niedzielna msza św. o godzinie 15.30.

3.      Dziś o godz. 18:00, w kościele św. Idziego przy ul.  Grodzkiej, odbędzie się modlitwa – msza św. i nabożeństwo – w intencji osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele katolickim. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami inicjatywy „Zranieni w Kościele” (telefonu zaufania i środowiska wsparcia dla osób poszkodowanych) oraz Centrum Ochrony Dziecka (jednostki zajmującej się edukacją i prewencją w tematyce związanej z wykorzystywaniem seksualnym małoletnich).

4.      3 sierpnia, pod hasłem „Wytrwajcie w miłości Mojej”, po raz 28. wyruszy z naszego klasztoru  Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 10 lipca i będą prowadzone wyłącznie na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl

5.      Działające przy naszym klasztorze Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii rozpoczęło zapisy na rok akademicki 2019/2020. Studium jest szkołą dla wszystkich, którzy chcą poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Zajęcia odbywają się w 14 sobót w ciągu roku i trwają przez cały dzień. Słuchaczami Studium mogą być osoby w każdym wieku, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Więcej informacji o Studium i rekrutacji można na stronie internetowej: www.dsft.dominikanie.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września.

6.      W minioną niedzielę, podczas kwesty na rzecz kuchni dla ubogich prowadzonej przez panią Martę Sawicką bracia zebrali 14 576 zł, 17 EUR, 50 dolarów US i drobne kwoty w innych walutach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7.    Polecamy najnowszy numer miesięcznika W drodze, w którym piszemy o medytacji, samotności i homoseksualizmie. Nasi autorzy przekonują, że medytacja to modlitwa dla każdego, a nie tylko dla wybrańców.  Przyglądamy się samotności tej chcianej i niechcianej. Pokazujemy też dylematy osób homoseksualnych, które są wierzące i chcą być w Kościele.