Zapisy dla uczestników powoli się kończą – w poniedziałek ostatni dzień zapisów na Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które za tydzień zaczynają się w naszym klasztorze. Warsztaty potrwają tydzień i weźmie w nich udział prawie 300 osób, podzielonych na sekcje tematyczne.

Tegoroczne Warsztaty Muzyki Niezwykłej w jeszcze większym stopniu nakierowane są na praktykę modlitwy, mają również wymiar rekolekcyjny. Stąd grupy śpiewu gregoriańskiego będą zajmować się przede wszystkim przygotowaniem Liturgii Godzin oraz wybranych części mszalnych, a wieczory w większym stopniu niż w ubiegłych latach przeznaczone będą na wspólną modlitwę.

Warsztaty mają służyć kształtowaniu nowych, dobrych wzorców w tej ważnej dziedzinie życia Kościoła. Ich ideą jest fachowe przygotowanie liderów – ludzi, którzy będą w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za muzykę liturgiczną wykonywaną w ich wspólnotach. Naszym celem jest także promowanie współczesnych kompozycji o najwyższej wartości muzycznej.

Można się jeszcze zgłaszać na stronie Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego: www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/wmn. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie www.warsztaty.mn.

Poszukiwani są także wolontariusze, chcący pomóc w organizacji tego wydarzenia. Do wolontariatu można się zgłaszać poprzez stronę www.liturgia.dominikanie.pl/zapisy/wolontariat/wmn lub kontaktując się z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym pod numerem 12 444 12 52.