1.    W tym tygodniu, w ramach organizowanych przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny Warsztatów Muzyki Niezwykłej, zachęcamy do udziału w wieczornych koncertach i nabożeństwach odbywających się w naszej bazylice od poniedziałku do soboty o godzinie 20:15. Zapraszamy szczególnie na czwartkową Mszę św. i bezpośrednio po niej na premierowy koncert nowej płyty o. Dawida Kusza OP „Ite in mundum”.

2.    3 sierpnia, pod hasłem „Wytrwajcie w miłości Mojej”, po raz 28. wyruszy z naszego klasztoru  Pielgrzymka Dominikańska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę przyjmowane są  wyłącznie na stronie internetowej: pielgrzymka.dominikanie.pl i potrwają do najbliższej środy 24 lipca.

3.    Działające przy naszym klasztorze Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii rozpoczęło zapisy na rok akademicki 2019/2020. Studium jest szkołą dla wszystkich, którzy chcą poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Zajęcia odbywają się w 14 sobót w ciągu roku i trwają przez cały dzień. Słuchaczami Studium mogą być osoby w każdym wieku, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Więcej informacji o Studium i rekrutacji można na stronie internetowej: www.dsft.dominikanie.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 września.

4.    W niedzielę 7 lipca, podczas kwesty na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” jego wolontariusze zebrali 32 703 zł, 28 euro i drobne kwoty w innych walutach. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na dofinansowanie udziału osób niepełnosprawnych w wyjazdach wakacyjnych organizowanych przez „Klikę”.