1. Dominikański Ośrodek Liturgiczny rozpoczął zapisy do Szkoły Kantorów. Jest to dwuletni kurs wokalno-liturgiczny organizowany przy naszym klasztorze dla wszystkich zainteresowanych muzyką kościelną – wykształcenie muzycznie nie jest wymagane. Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.szkolakantorow.pl.

2. Działające przy naszym klasztorze Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii rozpoczęło zapisy na rok akademicki 2019/2020. Studium jest szkołą dla wszystkich, którzy chcą poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. Zajęcia odbywają się w 14 sobót w ciągu roku i trwają przez cały dzień. Słuchaczami Studium mogą być osoby w każdym wieku, niezależnie od posiadanego wykształcenia. Więcej informacji o Studium i rekrutacji można na stronie internetowej: www.dsft.dominikanie.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 września

3. W minioną niedzielę podczas kwesty Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa „Tęcza” jego wolontariusze zebrali 21 028 zł, 85 euro i drobne kwoty w innych walutach. Bóg zapłać za złożone ofiary.