Zapraszamy wszystkich nieochrzczonych, którzy chcą przyjąć ten sakrament oraz ochrzczonych, którzy nie przyjęli bierzmowania lub komunii.

Będziemy również prowadzić grupę w języku angielskim dla obcokrajowców mieszkających w Krakowie. Więcej informacji oraz zapisy znaleźć można na stronie internetowej www.liturgia.dominikanie.pl

Kulminacyjnym momentem drogi są święta wielkanocne, podczas których tradycyjnie przyjmuje się sakramenty (Chrzest, Bierzmowanie, Eucharystia). Kurs kończy się dla wszystkich w wigilię Zesłania Ducha Świętego przyjęciem sakramentu bierzmowania przez osoby, które przygotowują się tylko do niego. Do tego dnia nie pozostało już zbyt wiele czasu. Dlatego zapraszamy Cię do katechumenatu u dominikanów.

Jeśli chcesz przystąpić do katechumenatu dorosłych, wypełnij krótki formularz (zakładka „Zapisy” na górze tej strony), a następnie przyjdź na pierwsze spotkanie we wtorek, 24 września 2019. Zapisy prowadzone są w tym roku od początku sierpnia do początku października (z osobami, które zapiszą się po terminie spotkania będziemy kontaktować się indywidualnie).

Informacje ogólne
Spotkania Katechumenatu odbywają się w klasztorze oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12, Kraków), we wtorki w godzinach 19.00-21:00, w dwóch grupach:

  • Przygotowanie do sakramentu Chrztu
  • Przygotowanie do sakramentów Bierzmowania i/lub Eucharystii

Przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych obejmuje:

  • cotygodniowe dwugodzinne spotkania (we wtorki),
  • wspólne niedzielne Msze św. (w Bazylice św. Trójcy),
  • dwa indywidualne spotkania z duszpasterzem,
  • dwa wyjazdy weekendowe (jesienią i na wiosnę).

Zakończenie Katechumenatu przypada na Noc Wigilii Zesłania Ducha Świętego (sobota 30 maja 2020). Zanim jednak to się stanie musimy wspólnie przejść pewną drogę. Jej celem jest zaangażowanie się w osobiste poznanie Boga i autentyczne życie w Kościele. Dlatego w spotkaniach – oprócz osób przygotowujących się – biorą udział świeccy, którzy już przyjęli sakramenty, a teraz chcą dzielić się doświadczeniem swojej wiary i życia. Każdy uczestnik będzie mógł korzystać z indywidualnych spotkań z duszpasterzem i osobami go wspierającymi.

Sakrament to najpewniejszy sposób na przyjęcie łaski i działania Boga. Właśnie życia z Bogiem chcemy się uczyć. Dlatego program spotkań będzie obejmował: wspólną modlitwę, czytanie Biblii, katechezę i rozmowę. Katechezy i rozmowy będą poświęcone podstawowym zagadnieniom wiary i moralności, sakramentom i liturgii. Będziemy poznawać fundamenty naszej wiary, uczyć się modlić i żyć we wspólnocie.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem [email protected] lub numerem telefonu 12 444 12 52.