1. Z okazji obchodzonego w Kościele katolickim 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy zachęcamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. w najbliższą sobotę 28 września o godzinie 19:30. Po mszy będzie możliwość wysłuchania świadectw osób z Bliskiego Wschodu i Białorusi dla których Polska stała się nowym domem. Ofiary zebrane podczas mszy zostaną przekazane na rzecz Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć w Krakowie, działającego na rzecz uchodźców i osób poszukujących schronienia w Polsce.

2. Działający przy naszym klasztorze Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 18-20.10.2019 wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw w Skomielnej Czarnej, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące zarówno rekolekcji, jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

3. W minioną niedzielę, podczas kwesty na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Alma Spei, jego wolontariusze zebrali 37 546 zł, 115 euro, 20 dolarów i 15 funtów brytyjskich. Bóg zapłać za złożone ofiary.