1. Przez cały październik zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym z krótkim kazaniem braci studentów codziennie po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Jutro, w poniedziałek 7 października, przypada święto NMP Różańcowej. O godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych.

3. Tego dnia Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza do kościoła sióstr dominikanek przy ul. Mikołajskiej na Mszę św. o godzinie 19:00 i uroczyste Nabożeństwo Różańcowe.

4. Dziś podczas mszy o 20:20 rozpoczną się akademickie rekolekcje na dobry początek zatytułowane „Sztuka modlitwy”, które poprowadzi duszpasterz Beczki o. Janusz Pyda OP. Od poniedziałku do środy zapraszamy na mszę św. o 19.30, a po niej – na konferencję.

5. W najbliższy wtorek 8 października o godzinie 18:00 zapraszamy do kapitularza klasztoru na wykład dr Danuty Piekarz pt. Przymierze. Prelekcja inauguruje Krakowskie Ekumeniczne Dni Biblijne, organizowane przez Radę ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej oraz Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej, których centralnym punktem będzie Maraton Biblijny – 24-godzinne publiczne czytanie Pisma Świętego. Szczegółowy program wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.

6. Jeszcze do jutra przyjmujemy zapisy na roczne przygotowanie osób dorosłych do sakramentów chrztu, bierzmowania i pierwszej komunii św., prowadzone w języku polskim oraz w języku angielskim. Zapraszamy wszystkich nieochrzczonych, którzy chcą przyjąć ten sakrament oraz ochrzczonych, którzy nie przyjęli bierzmowania lub Komunii św. Szczegóły – na stronie internetowej klasztoru.

7. W minioną niedzielę, podczas kwesty na rzecz kuchni dla ubogich prowadzonej przez panią Martę Sawicką bracia zebrali 26 700 złotych, 126 EUR, i drobne sumy w innych walutach. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. [2 minuty dla Miesięcznika „W drodze” – bracia studenci]