Zapraszamy na weekendowe warsztaty śpiewu ze scholą dwunastkową pt. „Warsztat Dwunastki” . Warsztaty rozpoczną się w sobotę 23 listopada i zakończą się następnego dnia, w Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata wspólnym śpiewem podczas mszy św. o godzinie 12:00.

Warsztaty poprowadzi dyrygent chóralny Tomasz Niżygorocki, założyciel scholi przy toruńskiej katedrze, dyrygent najstarszego chóru mieszanego w Polsce przy konkatedrze Świętej Trójcy w Chełmży.

Warsztaty są darmowe i skierowane do osób w każdym wieku, które chcą rozwinąć swój warsztat wokalny lub rozpocząć przygodę ze śpiewem i kontynuować ją w naszej Bazylice razem ze scholą dwunastkową.

Zapisy potrwają od 27 października do 20 listopada i odbywają się wyłącznie przez poniższy formularz. Liczba miejsc jest ograniczona

Zapisy zakończone!
Wszelkie pytania dotyczące warsztatów można kierować pod adres [email protected]

 

 

Tomasz Niżygorocki – urodzony w Toruniu, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku (kierunki: Muzyka Kościelna i Dyrygentura Chóralna). Założyciel i pierwszy dyrygent chóru Schola Cathedralis Thoruniensis przy Toruńskiej Katedrze śś. Janów. Organista w Parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa w Chełmży, dyrygent najstarszego chóru mieszanego w Polsce – Chóru Święta Cecylia w Chełmży oraz wykładowca w Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej w Toruniu. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec, pasjonat fotografii i sportu.

Plan Warsztatów:
Sobota 23 listopada:

10:00 Wspólne rozpoczęcie warsztatów (Kapitularz)
10:30 – 12:00 Próby sekcyjne w głosach
12:00 – 14:00 Przerwa
14:00 – 18:00 Wspólna próba wszystkich głosów (Aula)
18:15 – … Spontaniczna integracja 😊

Niedziela 24 listopada:

10:30 – 11:50 Wspólna próba przed mszą świętą (Aula)
12:00 – 13:00 Msza święta (Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata)