1. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiać w bazylice o godz. 6.30. Przed mszą św., o godzinie 6.00, w kaplicy Matki Bożej Różańcowej odśpiewamy Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Jednocześnie informujemy, że przez cały Adwent nie będziemy odprawiać mszy św. o godz. 7.00.

2. Dziś podczas mszy św. o godz. 20:20 rozpoczną się adwentowe rekolekcje akademickie pt. „Czekanie w czasach pośpiechu”, które wygłoszą bracia z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, o. Mirosław Pilśniak OP, o. Łukasz Miśko OP i o. Wojciech Sznyk OP. Od poniedziałku do środy zapraszamy na mszę św. o 19.30, a po niej – na konferencję.

3. W II tygodniu adwentu, w dniach od 9 do 11 grudnia, zapraszamy na rekolekcje dla ogółu wiernych pt. Nasze tęsknoty, które wygłosi o. Cyprian Klahs OP.

4. W dniach 5-6 grudnia br. zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. Święci tylko w pamięci? Dominikanie polscy zmarli w opinii świętości od XIII do XXI wieku, poświęconą dominikanom, którzy zmarli w opinii świętości, a także cieszyli się lub cieszą kultem pośmiertnym. Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie internetowej klasztoru.

5. Z okazji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy do modlitwy Akatystem ku czci Bogurodzicy – jednym z najstarszych a zarazem najpiękniejszych hymnów ku czci Matki Bożej – w najbliższą sobotę 7. grudnia o godz. 20:15.

6. Członków Żywego Różańca i Bractwa Różańcowego oraz wszystkich którym droga jest modlitwa różańcowa zapraszamy na spotkanie bezpośrednio po mszy św. w sali w atrium klasztoru.