1. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty, które odprawiamy o godz. 6.30. Przed mszą św., o godzinie 6.00, w kaplicy Matki Bożej Różańcowej, modlimy się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny.

2. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. W nadchodzącym tygodniu zachęcamy do udziału w rekolekcjach dla ogółu wiernych pt. Nasze tęsknoty, które wygłosi o. Cyprian Klahs OP. Od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na mszę św. o godzinie 19.30, a po niej – na konferencję.

4. Archiwum Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie zaprasza na spotkanie zatytułowane „Ojciec Gen. Adam Studziński OP i jego fotograficzna pasja”, będące zwieńczeniem prac nad niepublikowanymi dotąd fotografiami naszego zmarłego współbrata, dokumentującymi ważne wydarzenia z dziejów ojczyzny, świata, zakonu i Kościoła. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek 10 grudnia o godzinie 18.00 w kapitularzu klasztoru. Szczegółowe informacje znaleźć można na plakatach oraz stronach internetowych Archiwum i klasztoru.

5. Z radością informujemy o zakończeniu prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym naszej bazyliki. W najbliższą środę 11 grudnia, o godzinie 14:00, historycy sztuki i konserwatorzy ołtarza opowiedzą o jego historii i szczegółowo przedstawią wyniki swoich prac. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w spotkaniu.

6. W przyszłą niedzielę 15 grudnia, na krużgankach klasztoru odbędzie się kolejna edycja dobroczynnej akcji „Ciacho za ciacho”. W tym roku, pod hasłem „Pomóż zapomnieć!”, będziemy zbierać fundusze na dofinansowanie wyjazdu terapeutycznego nad morze dla kobiet i ich dzieci ze stowarzyszenia Po-MOC w Katowicach, w którym wsparcie otrzymują pokrzywdzone kobiety, ofiary handlu ludźmi, przymuszonej prostytucji i wykorzystania seksualnego. Oprócz kiermaszu – warsztaty baristyczne, spektakl teatralny, licytacje, pokazy chemiczne i fizyczne oraz studium przypadku na temat ofiar przemocy, w którym weźmie udział s. Anna Bałchan.
Zachęcamy do przynoszenia przez cały tydzień na furtę klasztorną książek na rzecz kiermaszu, a w sobotę poprzedzającą akcję również ciast.

7. Razem z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym zapraszamy na koncert adwentowy pt. Ave Maris Stella w wykonaniu chóru kameralnego Sancta Trinitas pod batutą o. Dawida Kusza OP i organisty Marka Pawełka. W programie polska premiera utworu „Ave Maris Stella” (Witaj Gwiazdo Morza) francuskiego kompozytora Remi Gousseau [czyt.: Gusso], a także dwa nowe utwory o. Dawida: „O Radix Iesse” (Korzeniu Jesse) i „Rorate coeli” (Niebiosa rosę). Koncert odbędzie się w kościele ganizonowym św. Agnieszki w przyszłą niedzielę, 15 grudnia, o 17:00. Wstęp wolny.