Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na tradycyjne kolędowanie. Wszyscy są zaproszeni, aby wspólnie wyznać wiarę w Boże Wcielenie! Dla uczestników przygotowane będą teksty pieśni. Rozpoczęcie w uroczystość Objawienia Pańskiego – poniedziałek 6.01.2020 o 16:30.

Kolędowanie odbędzie się w krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów, w Kapitularzu (wejście przez krużganki). Na uczestników kolędowania będą czekać kawa i herbata, ale wszelkie wypieki, owoce, sałatki itp. przyniesione na spotkanie będą bardzo mile widziane.

Prezentujemy także film i zdjęcia z zeszłorocznego kolędowania, połączonego z koncertem „Jezu, Śliczny Kwiecie – 15 lat później”. Do udziału w zeszłorocznym koncercie Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprosił braci, którzy w 2004 roku stworzyli materiał na płytę, śpiewając oraz grając na skrzypcach, gitarze, flecie i akordeonie. Podczas koncertu usłyszeliśmy m.in. ojców Dawida Kusza – cenionego muzykologa i kompozytora muzyki liturgicznej oraz Tomasza Nowaka – znanego rekolekcjonistę i kaznodzieję oraz braci studentów z krakowskiego klasztoru.

Również w Konwencie św. Trójcy w Krakowie w trakcie wieczerzy wigilijnej śpiewamy i cieszymy się wspólnym świętowaniem. W blasku wigilijnych świec roześmiane twarze braci nie są już obce. Najstarsi ojcowie, bracia kooperatorzy, ojcowie w średnim wieku i młodsi od nich neoprezbiterzy, diakoni, bracia z niższych lat studiów – my wszyscy cieszymy się, ponieważ nawzajem opowiadamy sobie o zbawieniu danym nam przez Jezusa Chrystusa. A opowiadamy o nim, śpiewając. W pogodnej i pełnej radości atmosferze głosimy sobie nawzajem wieść o narodzeniu Pana.

Zdjęcia: Dawid Grześkowiak OP, wideo: Jakub Stoszek dla Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.