W Wielkim Poście w naszej bazylice odbędą się trzy serie rekolekcji, dla młodzieży, akademickie i ostatniej szansy.

W 3. niedzielę Wielkiego Postu, 15 marca, rozpoczną się rekolekcje akademickie, zatytułowane „Wierzganie wiary”, które wygłosi o. Stanisław Nowak OP. Początek w niedzielę, podczas mszy św. o 20.20, a od poniedziałki do środy o 19.30 msza św., a po niej – konferencja. AKTUALIZACJA: Rekolekcje akademickie zostały odwołane.

Z kolei rekolekcje dla młodzieży pt. „Habitare secum – zasłuchani w Boga” wygłosi benedyktyn o. Wojciech Wójtowicz. Rozpoczną się one w 5. niedzielę Wielkiego Postu, 29 marca, podczas mszy św. o 19.00. Od poniedziałki do środy o 19.30 msza św., a po niej – konferencja. AKTUALIZACJA: Rekolekcje dla młodzieży zostały odwołane.

W Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę, 6-8 kwietnia, rekolekcje ostatniej szansy wygłosi w naszej bazylice o. Szymon Popławski OP. O godzinie 19.30 msza św., a po niej – konferencja.AKTUALIZACJA: Rekolekcje ostatniej szansy zostały odwołane.

 

W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa pokutne:

AKTUALIZACJA: W związku z pandemią koronawirusa do odwołania zawiesiliśmy publiczne sprawowanie mszy św. i nabożeństw w naszej bazylice

Drogę krzyżową odprawiamy w piątki po mszy św. o godz. 17.00;
Misterium Męki Pańskiej, również w piątki – począwszy od 6 marca – po mszy św. o godzinie 19.30; AKTUALIZACJA: Do końca marca Misteria zostały odwołane Gorzkie Żale odprawiamy w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.