1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątki po mszy św. o godz. 17.00, Misteria Męki Pańskiej w piątki po mszy św. o godz. 19.30 oraz Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

2. Jutro, w poniedziałek 9 marca Kolegium Filozoficzno-Teologiczne Polskiej Prowincji Dominikanów obchodzi swe święto patronalne. Z tej okazji zapraszamy na otwarty wykład pt.: «Rozumieć relacje w kategoriach równowagi czy harmonii ?», który wygłosi dominikanin, o. prof. Benoit-Dominique de La Soujeole, dogmatyk z Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii. Wykład rozpocznie się o godz. 10:15 w auli św. Tomasza z Akwinu. Po nim zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. o godz. 12.

3. Także jutro, o godz. 19:00, w Auli św. Tomasza z Akwinu odbędzie się spotkanie z emerytowanym arcybiskupem Canterbury i prymasem całej Anglii Rowanem Williamsem, byłym profesorem teologii w Cambridge, autorem licznych książek, m.in. wydanej przez dominikańskie wydawnictwo W drodze „Wiara na areopagu”. Rozmowę zatytułowaną „Wiara i demokracja” poprowadzi o. prof. Jarosław Kupczak OP.

4. W środę 11 marca przypada 10. rocznica śmierci naszego współbrata, o. Joachima Badeniego OP. Tego dnia zapraszamy do naszej bazyliki na mszę św. o godzinie 17:00, a po niej do Auli św. Tomasza z Akwinu na mini-wykłady i wspomnienia o ojcu Joachimie.

5. Działający przy naszym klasztorze Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 20-22 marca wyjazdowe rekolekcje dla małżeństw w Skomielnej Czarnej, mające na celu pogłębienie relacji małżeńskiej, pomoc w lepszym i głębszym wzajemnym zrozumieniu. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły dotyczące zarówno rekolekcji, jak i zapisów znajdują się na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie.pl

6. Dominikański Ośrodek Liturgiczny i Muzeum Etnograficzne w Krakowie zapraszają do wspólnego śpiewu pieśni pasyjnych, które poprowadzi Paweł Grochocki – specjalista od śpiewu ludowego i psychotanatolog. Odbędzie się ono w przyszłą niedzielę 15 marca o godzinie 15.00 w krypcie klasztoru.