Drodzy Wierni,

w trosce o zdrowie i życie każdego z nas, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz komunikatami Przewodniczącego KEP, zdecydowaliśmy o zawieszeniu publicznego sprawowania Mszy świętych i nabożeństw w naszej bazylice i kościele pw. św. Idziego począwszy od soboty 14 marca (od godziny 13:00).

Nie jesteśmy w stanie spełnić wymogów wynikających z konieczności ograniczenia zgromadzeń, także religijnych, do nie więcej niż 50 osób.

W niedzielę 15 marca nasza bazylika i kościół pw. św. Idziego będą zamknięte.

Zapewniamy, że powierzone nam intencje mszalne będziemy odprawiali w wewnętrznej kaplicy klasztoru.

Przypominamy o dyspensie abpa Marka Jędraszewskiego od udziału w niedzielnej Mszy św. i usilnie zachęcamy do pozostania tego dnia w domu oraz skorzystania z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu lub Internecie.

Informujemy także, że w najbliższym czasie nie odbędą się wielkopostne rekolekcje akademickie (15-18 marca). Przynajmniej do 29 marca, rezygnujemy także ze spotkań duszpasterskich, kursów przedmałżeńskich i prób scholii. Nieczynna też będzie Poradnia przedmałżeńska.

Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego KEP, codziennie o godzinie 20.30 będziemy modlili się na różańcu „w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia” dla nas wszystkich. Zachęcamy do duchowej łączności z nami.

O kolejnych decyzjach będziemy informowali na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz na profilu na Facebooku.

Ze spokojem i należytą roztropnością stosujmy się do wszelkich zaleceń władz i służb państwowych, dbających o nasze zdrowie, bądźmy solidarni w modlitwie i troskliwi wobec potrzebujących, zwłaszcza osób starszych.