Codziennie, od poniedziałku do niedzieli, z Bazyliki Świętej Trójcy w Krakowie będziemy transmitować Mszę św. konwentualną o godzinie 18:30 i bezpośrednio po niej – nieszpory.

Zapraszamy na nasz kanał youtube i do subskrypcji

Zapraszamy do łączności duchowej i wspólnej modlitwy.

Nasz kościół pozostaje otwarty do prywatnej modlitwy w godzinach od 8:00 do 18:00. 

Usilnie zachęcamy do pozostania w niedzielę w domach i skorzystania z radiowych, telewizyjnych i internetowych transmisji mszy świętych. Lista transmisji dostępna jest pod tym linkiem.

 

Przypominamy o dyspensie abpa Marka Jędraszewskiego dla wiernych Archidiecezji Krakowskiej od udziału w niedzielnej Mszy św.

 

Zapewniamy o naszej modlitwie. Powierzone nam intencje mszalne odprawiamy codziennie w wewnętrznej kaplicy klasztoru, dodatkowo, podczas mszy św. konwentualnej modlimy się w intencjach, które przesyłacie nam pocztą elektroniczną.

Codziennie o godzinie 20.30 nasza wspólnota modlili się na różańcu, powierzając Bogu przede wszystkim chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służby medyczne i sanitarne. Różaniec kończymy śpiewem Litanii Dominikańskiej. Zachęcamy do duchowej łączności z nami w tym czasie.

Uruchomiliśmy telefon duszpasterski, przy którym nasi bracia są gotowi do rozmowy ze wszystkimi, którzy w tym trudnym czasie potrzebują duchowego wsparcia. Dzwoniąc pod numer telefonu: 12 362 69 29 można uzyskać połączenie z jednym z braci dominikanów. W najbliższym tygodniu dyżur pełnimy w godzinach 9-13, 15-18 i 20-21.

 

Osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego zachęcamy do skorzystania z całodobowego telefonu Ośrodka Interwencji Kryzysowej: 12 421 92 82 (lub 502 273 430 w godzinach 8:00-20:00)

 

W duchu wzajemnej odpowiedzialności za zdrowie i życie każdego z nas prosimy o życzliwe przyjęcie naszych decyzji i zachęt. Chociaż dotyka nas wiele ograniczeń i niedogodności, wierzymy, że Bóg ze wszystkiego może wyprowadzić dobro, dlatego ufnie powierzamy się Jego opiece i prosimy o wstawiennictwo św. Jacka. Stosujmy się do zaleceń władz i służb państwowych, bądźmy solidarni w modlitwie i otoczmy troską potrzebujących, zwłaszcza osoby starsze.