1. Wczoraj czterech naszych braci przyjęło święcenia prezbiteratu z rąk ks. bpa Janusza Mastalskiego. Neoprezbiterzy wkrótce rozpoczną pracę w różnych klasztorach w Polsce, prosimy o modlitwę w ich intencji.

2. Dziś premiera wielkanocnej kompozycji muzycznej naszego współbrata, o. Dawida Kusza z Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego. Zapraszamy do wysłuchania koncertu „Jutrznia Paschalna” na YouTube – premierowa transmisja o 10:00, a nagranie będzie dostępne także później na kanale Liturgia.pl.

3. Jutro, w poniedziałek 1 czerwca o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. roczną za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych; pół godziny przed Mszą odmówmy różaniec w ich intencji.

4. W przyszłą niedzielę 7 czerwca przypada Uroczystość Świętej Trójcy, czyli święto patronalne naszej bazyliki. Z tej okazji już od dziś zachęcamy do udziału w cyklu codziennych wykładów online wprowadzających w teologię trynitarną. Poprowadzi je o. Janusz Pyda OP. Linki do poszczególnych wykładów można znaleźć na stronie internetowej klasztoru. Na zakończenie całego cyklu przewidziany jest quiz teologiczny.
Z kolei na kanale klasztoru na YouTube publikowane będą filmy poświęcone historii i architekturze naszej bazyliki, po której oprowadza jej zakrystian br. Fabian Stanisz OP.

5. W nadchodzącym tygodniu będziemy spowiadali w dni powszednie w godzinach od 10-13 i 16-19. Spowiedź odbywa się w sali św. Dominika na krużgankach klasztoru.

6. Ofiary na tacę można składać do oznaczonych skarbon w bazylice oraz za pomocą formularza na stronie internetowej klasztoru.

7. Istnieje również możliwość składania intencji mszalnych za pośrednictwem formularza na stronie klasztoru.

8. W minionym tygodniu podczas kwesty na potrzeby kuchni dla ubogich prowadzonej przez panią Martą Sawicką bracia zebrali 10 153 złotych i 15 euro.