Po przerwie wznawia działalność Sklep Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, mieszczący się przy furcie naszego klasztoru – w czerwcu 2020 r. będzie on czynny w czwartki i piątki w godzinach 11-18 i w soboty 11-15.

W sklepie mieszczącym się tuż za furtą klasztoru można znaleźć wartościowe książki religijne i muzykę oraz piękne rękodzieło i dewocjonalia. Zamówienia można składać także przez cały tydzień telefonicznie i internetowo. Każdy zakup jest cegiełką na działalność Ośrodka.

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny jest wydawcą płyt, śpiewników praz książek. Na stronie Ośrodka czytamy: „Promujemy sztukę i teologię katolicką. Zależy nam, by dzięki naszej działalności każdy mógł znaleźć pomoc w pogłębieniu i przeżywaniu wiary, dlatego staramy się ułatwić dostęp do wartościowych dzieł sztuki sakralnej i liturgicznej, przedmiotów oraz treści, które pozwalają z dumą głosić wiarę. Tworzymy ekosystem wiary. Do jego przekazywania posługujemy się zarówno serwisami internetowymi jak i kontaktem bezpośrednim. W ramach naszej działalności prowadzimy więc sprzedaż internetową i stacjonarną”.

W sklepie znaleźć można przedmioty religijne: rzeźby i ikony, medaliki i ozdoby, a także koszulki i torby. Każdy produkt posiada więc swoją historię, którą tworzą konkretne osoby: siostry i bracia Wspólnoty monastycznej od Betlejem, mniszki dominikańskie, karmelitańskie oraz mniszki i mnisi z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, ponadto zaprzyjaźnieni z naszą Fundacją ikonopisarze, kompozytorzy, muzycy i plastycy.

Oprócz wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym pod adresem www.sklep.liturgia.dominikanie.pl, kontakt jest możliwy także pod numerem telefonu 12 44 66 770 oraz adresem mailowym [email protected] – tą drogą można złożyć zamówienie (także z wysyłką) oraz uzyskać wszelkie informacje.

Każdy zakup w sklepie w krużgankach lub w sklepie internetowym jest cegiełką na pełnienie misji Ośrodka Liturgicznego.