1. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na roraty, które odprawiamy w bazylice o godz. 6.30. Przed mszą św., o godzinie 6.00, w kaplicy Matki Bożej Różańcowej modlimy się Godzinkami ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msza św. transmitowana jest na kanale klasztoru na YouTube.
Aby zachować odpowiedni dystans pomiędzy uczestnikami liturgii, zachęcamy do zajmowania miejsc podczas mszy św. roratniej także na krużgankach klasztoru oraz w części bocznych kaplic bazyliki.

2. W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne oraz świece Caritas-Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

3. DA „Beczka” zaprasza na rekolekcje adwentowe zatytułowane: „Z wysoka wschodzące słońce”, które wygłosi o. Marcin Jeleń OP.
Początek rekolekcji w niedzielę 13 grudnia na Mszy świętej o 20:20, a następnie od poniedziałku do środy włącznie zapraszamy na Msze Św. o godzinie 19:30 z krótką homilią i konferencję po Mszy Świętej.
Rekolekcje będą transmitowane na beczkowym kanale na Youtube.

4. Przez cały Adwent DA Beczka organizuje w naszej bazylice zbiórkę żywności na potrzeby kuchni dla ubogich prowadzonej przez p. Martę Sawicką. Suchą żywność o długim terminie przydatności do spożycia można przynosić codziennie podczas rorat i składać do koszy ustawionych przy wyjściu z bazyliki i na krużgankach oraz na furtę klasztorną (od poniedziałku do piątku, do godz. 15.30). Kosze będą także wystawione podczas rekolekcji akademickich od najbliższego poniedziałku do środy podczas mszy św. o godzinie 19:30.

5. Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego ukazała się nowa płyta z pieśniami adwentowymi pt. „Gaudete”. Można ją zakupić po Mszach św. od 9 do 19:30 w krużgankach klasztoru oraz zamówić na stronie internetowej www.liturgia.dominikanie.pl