1. W miniony poniedziałek 1 lutego zmarł w naszym klasztorze o. Marcin Babraj OP, założyciel i wieloletni redaktor naczelny miesięcznika, a następnie wydawnictwa „W drodze”. Miał 87 lat.

Uroczystości pogrzebowe o. Marcina odbędą się we wtorek 9 lutego: o 9;30 odmówimy różaniec w int. Zmarłego; Mszy św. pogrzebowej o 10:00 przewodniczył będzie ks. abp metropolita Marek Jędraszewski; o 12:30 odprowadzimy ciało naszego Współbrata do grobowca zakonnego na Cmentarzu Rakowickim.
Prosimy o modlitwę za śp. o. Marcina.

2. Dziś przed bazyliką dostępny jest najnowszy numeru miesięcznika „W drodze” zatytułowany „Zgorszenie, zakłamanie, wstyd”. Polecamy wywiad z filozofem Tomaszem Stawiszyńskim o tym dlaczego nikomu nie ufamy, wierzymy w fakenewsy, teorie spiskowe i pseudonauki. W tym numerze przeczytamy również o nie zawsze widocznych skutkach pandemii – co przeżywają dzieci i młodzież i dlaczego jest im trudno? Jak sobie radzą seniorzy skazani często na samotność? Tym, którzy znali zmarłego w grudniu dominikanina ojca Macieja Ziębę OP polecamy wspomnienia o nim napisane przez jego wychowanków, współbraci i przyjaciół. Zachęcamy do lektury lutowego numeru miesięcznika „W drodze”.