1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwa pokutne: Drogę krzyżową – w piątki po mszy św. o godz. 17.00; Misterium Męki Pańskiej – również w piątki, po mszy św. o godzinie 19.30 oraz Gorzkie Żale – w niedziele po mszy św. o godz. 17.00.

2. Dziś przed bazyliką bracia studenci kwestują na potrzeby kuchni dla ubogich prowadzonej przez panią Martę Sawicką. Bardzo prosimy o wsparcie tej inicjatywy].

3. W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną i coraz większą liczbą zachorowań na COVID-19, usilnie prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących również w naszym kościele: prosimy o zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu 1,5 m od pozostałych osób. Zachęcamy również do zajmowania miejsc w bocznych kaplicach kościoła oraz na krużgankach.

Przypominamy, że w naszej bazylice może jednocześnie przebywać 110 osób.
Chcemy, aby nasza posługa duszpasterska była dostępna dla każdego, jednak w obecnej sytuacji będziemy ściśle przestrzegać powyższego limitu wiernych. W związku z tym należy się liczyć z możliwością niewpuszczenia do kościoła w sytuacji gdy liczba obecnych przekroczy limit.