1. W Wielkim Tygodniu rekolekcje ostatniej szansy pt. „Do zobaczenia w Wieczerniku” wygłosi o. Maciej Soszyński OP. W Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę zapraszamy na mszę św. o 19:30, a po niej – na konferencję. Rekolekcje będą transmitowane na kanale klasztoru na YouTube.

2. W najbliższych dniach będziemy spowiadali: w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 8.00 do 20.00; w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od 9.00, a spowiedź będziemy kończyli dwie godziny przed rozpoczęciem liturgii. Podczas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego nie będziemy spowiadać.

3. Zapraszamy do udziału w Liturgii Triduum Paschalnego – w tym roku z racji sytuacji epidemicznej i obowiązującego limitu wiernych w kościołach – w zmienionej formule.

W liturgii w bazylice będzie mogło brać udział jedynie 84 osoby + dodatkowe 32 osoby na krużgankach klasztoru.
Aby wziąć udział w jednym, wybranym dniu Triduum Paschalnego, prosimy o imienne zgłoszenie swojego udziału, dzwoniąc jutro, tj. w Wielki Poniedziałek w godzinach od 9:00 do 15:00, pod numer telefonu 694 480 588. W miarę wolnych miejsc zapisy prowadzić będziemy także w Wielki Wtorek i Wielką Środę.

Wejście do kościoła możliwe będzie 45 minut przed rozpoczęciem liturgii; wcześniej bazylika będzie zamknięta.

Liturgię Triduum Paschalnego będziemy transmitować na kanale klasztoru na YouTube.

W Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 19.00; w Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00; w sobotę o godz. 21.00 – Wigilia Paschalna.

W czwartek i piątek po liturgii będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do północy.

W Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 7.30 odprawimy Ciemną Jutrznię, a w Wielki Piątek o godz. 15.00 także Drogę krzyżową.

4. W Wielką Sobotę będziemy święcić pokarmy od godziny 9.00 do 16.00.