1. Zapraszamy na dzisiejsze spotkanie autorskie z udziałem o. kard. Timothy’ego Radcliffe’a i o. Łukasza Popko, autorów książki Pytanie Boga. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w auli św. Tomasza, a poprowadzi je o. Tomasz Grabowski, prezes Wydawnictwa W drodze.
2. Ruch Spotkania Małżeńskie organizuje w dniach 14-16 marca w Skomielnej Czarnej Rekolekcje dla Małżeństw, mające na celu pogłębienie, odnowienie lub odbudowanie więzi małżeńskiej. Więcej informacji na stronie klasztoru.
3. Duszpasterstwo Akademickie „Beczka” w ramach obchodów Jubileuszu 60-lecia zaprasza na wieczór z Gałczyńskim pt. „Jedna Czwarta”. Wyjątkowy program inspirowany twórczością Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zostanie wzbogacony o utwory największych mistrzów polskiej piosenki literackiej oraz autorskie skecze i kompozycje. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 1 marca o godz. 17.00 w piwnicach pod Kolegium. Wstęp wolny.
4. W przyszłą niedzielę zapraszamy członków Bractwa Różańcowego, Różańca Nieustającego za konających i zmarłych oraz wszystkich sympatyków modlitwy różańcowej na comiesięczne spotkanie do sali Skarbiec po Mszy św. o godz. 10.30.
5. Na wiosnę, Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny organizuje w czterech terminach weekendowe Rekolekcje Liturgicznych dla Rodzin. Odbywać się będę w różnych miejscach Polski (m.in. w Mrzeżynie, nad morzem). Szczegóły i zapisy na stronie Fundacji.
6. W ubiegłą niedzielę, wolontariusze fundacji Zmieniamy Niemożliwe zebrali podczas kwesty 16 700 zł. Serdecznie dziękujemy.
7. W ubiegłym tygodniu zakończyła się kadencja przeora naszego klasztoru, o. Pawła Klimczaka. W najbliższych dniach, nasza wspólnota przystąpi do wyboru nowego przełożonego. Prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego na czas wyboru przeora.