1. W zakrystii można składać kartki wypominkowe z imionami zmarłych, za których będziemy się modlić w Dzień zaduszny 2 listopada i przez cały rok, w nowym cyklu Mszy św. rocznych.

2. Dominikański Ośrodek Liturgiczny zaprasza na gregoriańską wigilię uroczystości Wszystkich Świętych – w najbliższy czwartek o godzinie 20:00 w kościele św. Idziego pod Wawelem. Dla wszystkich uczestników będą przygotowane teksty.

3. W piątek 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej bazylice będziemy odprawiali, jak w każdą niedzielę.

4. W sobotę 2 listopada, we wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych, o godzinie 18.00 odprawimy Mszę św. „roczną” za zmarłych powierzonych naszej modlitwie. Pół godziny przed mszą odmówimy różaniec za zmarłych.

W Dzień Zaduszny odprawimy także dwie Msze św. przy dominikańskim grobowcu na Cmentarzu Rakowickim: o godz. 9.30 oraz akademicką o godz. 19.00.

5. W dniach od 1 do 8 listopada można codziennie pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny dla tych, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia.

6. Zapraszamy na weekendowe warsztaty śpiewu ze scholą dwunastkową pt. „Warsztat Dwunastki”, które odbędą się w dniach 23-24 listopada. Poprowadzi je dyrygent chóralny Tomasz Niżygorocki, założyciel scholi przy toruńskiej katedrze i dyrygent najstarszego chóru mieszanego w Polsce. Warsztaty są darmowe i skierowane do osób w każdym wieku, które chcą rozwinąć swój warsztat wokalny lub rozpocząć przygodę ze śpiewem. Szczegóły dotyczące warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej klasztoru. Zapisy trwają do 20 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona.

7. W miniona niedzielę, podczas kwesty Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz cywilów poszkodowanych podczas konfliktu zbrojnego w Jemenie wolontariusze 28 144 zł. Bóg zapłać za ofiary.